A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Jedlina - Zdrój wygrała turniej miast, prowadzony na antenie Radia Wrocław. Przeciwnikiem uzdrowiska był Wleń, niewielkie miasteczko z okolic Jeleniej Góry.
Obie miejscowości przedstawiały się w programie Małgorzaty Majeran-Kokott. W rozmowie na żywo wzięli udział burmistrz Jedliny - Zdroju Leszek Orpel i przewodniczący Rady Miejskiej Romuald Wysocki. Na temat podwałbrzyskiego kurortu wypowiadali się do mikrofonu reporterki Radia Wrocław dyrektor Centrum Kultury Andrzej Gniatkowski, entuzjastka historii miasta Alicja Gisterek, znawca gry w bule Edmund Brniak, a także szefowa związku emerytów Czesława Nowak i radny Stanisław Słoniewski.
Przez dwie kolejne soboty do programu mogli dzwonić słuchacze i opowiadać o swoim mieście. Jak nietrudno się domyślić, były to wyłącznie wypowiedzi pozytywne. O zwycięstwie zdecydowały sms-y, wysyłane przez słuchaczy na swojego faworyta.
- Przygniatająca większość sms-sów została wysłana na rzecz Jedliny – mówi redaktor Małgorzata Majeran-Kokott.
Ale najbardziej zaskakująca okazała się reakcja mieszkańców Wlenia, którzy, jak sami mówią -zauroczeni opowieściami Romualda Wysockiego - postanowili sami się przekonać o walorach krajoznawczych i uzdrowiskowych Jedliny. Wybrali się do Jedliny 11 stycznia, a efekty tej wizyty natychmiast umieścili na stronach internetowych, przesyłając odpowiedni plik także na e-mailowy adres Urzędu Miejskiego w Jedlinie - Zdroju. I, jak się okazało, gorąco Jedlinę pochwalili. Za pomysłowo oznakowane ulice, za ścieżki spacerowe, tor saneczkowy, czystość i porządek. Ogromne uznanie gości z Wlenia zdobyła też organizacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i fakt, że wolontariusze pojawili się nawet w małych wioskach.
- To wszystko dowodzi, że można żyć z turystyki, tylko trzeba mieć coś do zaoferowania – konkludują mieszkańcy Wlenia. Jedlinie gratulujemy!
szela / 30minut
gość 2009.03.26 10:14:10 IP: 87.105.249.173 | Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono. |
31 lipca 2019 r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, podpisany został list intencyjny, w którym Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele kilku innych gmin (w tym Bielawy) zadeklarowali współpracę w kontekście przejmowania i rewitalizacji przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego linii kolejowych, aby m.in. wspólnie przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu i zadbać o rozwój turystyki i potencjału gospodarczego regionu.
czytaj więcejZapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejOd 2019 r. podejmowane są intensywne działania, które mają przyczynić się do wzrostu atrakcyjności terenów położonych wokół byłego zbiornika wody przemysłowej "Sudety" (obecnie Jeziora Bielawskiego).
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcej