A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
6 kwietnia 2009r o godzinie 9.00 odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne z mieszkańcami gminy Stare Bogaczowice dotyczące realizacji projektu "Ekomuzeum Wokół Trójgarbu”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, zainteresowani mieszkańcy oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach.
Głównym tematem spotkania była prezentacja założeń projektu oraz zaproszenie wszystkich mieszkańców Starych Bogaczowic do wspólnej pracy nad tworzeniem produktu ekoturystycznego „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu. Zgodnie z harmonogramem projektu, już w okresie od 27 do 29 kwietnia br. odbędzie się wizyta studyjna w Niemczech (Schwarzwald), podczas której uczestnicy będą mogli podglądać – jak zachodni sąsiedzi w gminach wiejskich, zachęcają turystów do odwiedzania ich regionu. W wyjeździe studyjnym weźmie udział 3 osobowa reprezentacja władz i mieszkańców Starych Bogaczowic. Najcenniejsza zdobycz osiągnięta podczas spotkania to zainteresowanie młodzieży. Już w kwietniu rozpoczną się warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół. Przez kolejne dwa miesiące młodzi ludzie wezmą udział w wycieczkach przyrodniczych i będą tworzyli w swojej szkole salę ekomuzealną. Fundacja doposaży szkołę w zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem, aparat cyfrowy oraz gabloty i szafę do prezentacji i przechowywania eksponatów. Kolejne działania to spotkania w sołectwach i zachęcanie mieszkańców poszczególnych wsi do wspólnego tworzenia oferty turystycznej „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu”. W spotkaniu wziął również udział przedstawiciel Koła Łowieckiego, który zwrócił szczególną uwagę na ochronę żyjącej zwierzyny na obszarze Trójgarbu. Szczególna uwaga podczas prac projektowych będzie położona na nienaruszanie naturalnych zasób masywu górskiego. Być może następnym krokiem działań projektowych będzie objęcie ochroną krajobrazową całego masywu Trójgarbu.
Źródło: fee.hm.pl
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcejPlanujesz zimowe szaleństwo? Mamy świetną ofertę! Od 1 do 16 lutego 2025 skorzystasz z biletu łączonego, który pozwala na 1 godzinę jazdy na lodowisku i 1 emocjonujący zjazd na całorocznym, grawitacyjnym torze saneczkowym. Cena biletu to tylko 20 zł!
czytaj więcejOd najbliższego wtorku, 21 stycznia wprowadzono nowe zasady wjazdu do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Ruch pojazdów od Placu Ratuszowego, przez ul. M. Konopnickiej i 1 Maja, aż do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego możliwy jest wyłącznie pomiędzy godziną 6.00 a 13.00.
czytaj więcejPonad 3 km nowych tras dla rowerzystów powstanie w Świdnicy dzięki 5 mln 600 tys. zł pozyskanych ze środków unijnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa.
czytaj więcej