A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
To miały być ich najwspanialsze wakacje. Tydzień bez stresu w ciepłym kraju. Czwórka wałbrzyszan czekała na ten wyjątkowy tydzień od kilkunastu miesięcy. Zdecydowali się wylecieć na Kretę. Wycieczkę wykupili w jednym z wałbrzyskich biur podróży w centrum miasta. Za jakość całego przedsięwzięcia odpowiadał jednak ogólnopolski touroperator Biuro Podróży Itaka. Wylot z Wrocławia w ostatnią środę rano. Po południu mieli już opalać się na jednej z uroczych, kretańskich plaż…..
Samolot wyleciał z Wrocławia punktualnie o 10.15. Za niespełna godzinę wylądowali w Rzeszowie. Na tym lotnisku mieli dołączyć kolejni pasażerowie. Później dwugodzinny lot do Grecji. Rzeszów okazał się jednak bardzo długim przystankiem w tej podróży. Nasi bohaterowie spędzili na rzeszowskim lotnisku ponad 12 godzin. Okazało się, że ich samolot ma poważną awarię. I w tym miejscu zaczyna się gehenna zdezorientowanych wycieczkowiczów. Łącznie jest ich około 180. Dolnoślązacy i mieszkańcy ziemi rzeszowskiej zamknięci zostali na kilkanaście godzin w hali odpraw. Zdezorientowani, bez informacji kiedy i czy w ogóle polecą dalej. Na lotnisku w Rzeszowie początkowo panuje niczym nie uzasadniona radość . Feralni podróżnicy dowcipkują na temat sytuacji w której się znaleźli. Jeszcze liczą, że wszystko się szybko ułoży. Kilka godzin później uśmiech zamienia się w bezsilny gniew. Nie mają bagaży, jedzenie już się skończyło. Wśród oczekujących na wylot kobiety w ciąży i małe dzieci. Dezinformacja i domysły. Czasami komunikat z megafonów, że kolejny komunikat w sprawie wylotu będzie za pół godziny. Później mija co najmniej 90 minut do następnej informacji. Około piętnastej wśród podróżujących pojawia się przedstawiciel biura podróży Itaka. Nie wie kiedy samolot odleci, deklaruje, że wszyscy oczekujący otrzymają posiłek.
Kolejka po kanapki formuje się dwie godziny później.
Po „obiedzie” nikt nie na już pomysłu co zrobić z wolnym czasem. Ci dla których wcześniej wystarczyło krzeseł, teraz już leżą na podłodze poczekalni.
Leżą kolejnych kilka godzin. To już trzecia w nocy. Teraz pojawia się przedstawiciel organizatora wycieczki. Ma do zaoferowania miejsce noclegowe w jednym z rzeszowskich hoteli. Podróżnicy wiedzą już, że przez kilkanaście następnych godzin nigdzie nie polecą. Część z nich wie, że nie poleci wcale. Zdecydowali się na zwrot pieniędzy za nieudane wakacje. Zgodnie z prawem jeśli operator turystyczny nie umożliwi turystom wylotu na opłaconą imprezę w ciągu 12 godzin od zadeklarowanego terminu, można zrezygnować z jego usług i musi on zwrócić 100% wartości wycieczki. Nasi bohaterowie właśnie wrócili do domu po kilkugodzinnej podróży autokarem z Rzeszowa. Teraz nie wykluczają dochodzenia odszkodowania od organizatora imprezy, za niedogodności jakie ich spotkały. Może w przyszłym roku wakacje będą bardziej udane. Tegoroczne jednak na pewno wałbrzyszanie będą wspominali do końca życia.
źródło: regionalnatv.pl
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcejPlanujesz zimowe szaleństwo? Mamy świetną ofertę! Od 1 do 16 lutego 2025 skorzystasz z biletu łączonego, który pozwala na 1 godzinę jazdy na lodowisku i 1 emocjonujący zjazd na całorocznym, grawitacyjnym torze saneczkowym. Cena biletu to tylko 20 zł!
czytaj więcejOd najbliższego wtorku, 21 stycznia wprowadzono nowe zasady wjazdu do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Ruch pojazdów od Placu Ratuszowego, przez ul. M. Konopnickiej i 1 Maja, aż do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego możliwy jest wyłącznie pomiędzy godziną 6.00 a 13.00.
czytaj więcejPonad 3 km nowych tras dla rowerzystów powstanie w Świdnicy dzięki 5 mln 600 tys. zł pozyskanych ze środków unijnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa.
czytaj więcej