A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Natalia Południak urodziła się w 1988 roku w Wałbrzychu. Mieszka w Boguszowie-Gorcach. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu na kierunku germanistyka. Kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim. Nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach.
Z zamiłowania ekolog. Pasjonuje się turystyką, fotografią, historią sztuki i historią regionu. Posiada brązową i srebrną odznakę PTTK „Szlakiem Architektury Drewnianej w Polsce”. Pisze reportaże do polskich gazet i artykuły do niemieckiego miesięcznika „Waldenburger Heimatbote”.
W pierwszą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II (2006r.) wydana została książka pt. „Wałbrzyszanie Janowi Pawłowi II”, w której między innymi ukazały się jej refleksje i przemyślenia dotyczące pontyfikatu Ojca Świętego zatytułowane „Exstinctus amabitur idem- Po śmierci będzie tak samo kochany”. Współautorka książki pt. „Historia kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie- Gorcach”. Tłumaczyła dokumenty rodziny von Hochbergów z zamku Książ, które znajdują się w Archiwum Państwowym ze Wrocławiu. Jedną z jej wielu pasji jest również haftowanie obrazów na kanwie ściegiem gobelinowym. Ulubionym jej motywem jest portret i pejzaż. W 2004r. jej praca została wyróżniona w konkursie pt. „Anioły- muśnięcie skrzydeł” organizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Wiele jej prac powędrowało do ludzi w Polsce i zagranicą.
Jej obrazy są nasycone żywymi kolorami, które nadają całości głębi. W każdy obraz wkłada dużo serca i emocji. Miała wystawę zbiorową w galerii „Pod Mniszkiem” w Boguszowie-Gorcach z okazji 30-lecia biblioteki w Gorcach i drugą wystawę indywidualną z okazji 80-lecia kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego.
źródło: boguszow-gorce.pl
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcejPlanujesz zimowe szaleństwo? Mamy świetną ofertę! Od 1 do 16 lutego 2025 skorzystasz z biletu łączonego, który pozwala na 1 godzinę jazdy na lodowisku i 1 emocjonujący zjazd na całorocznym, grawitacyjnym torze saneczkowym. Cena biletu to tylko 20 zł!
czytaj więcejOd najbliższego wtorku, 21 stycznia wprowadzono nowe zasady wjazdu do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Ruch pojazdów od Placu Ratuszowego, przez ul. M. Konopnickiej i 1 Maja, aż do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego możliwy jest wyłącznie pomiędzy godziną 6.00 a 13.00.
czytaj więcejPonad 3 km nowych tras dla rowerzystów powstanie w Świdnicy dzięki 5 mln 600 tys. zł pozyskanych ze środków unijnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa.
czytaj więcej