A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
o jest już tradycja na naszej uczelni, że w czasie Międzynarodowych Targów Turystycznych organizowany jest wyjazd do Berlina. W tym roku jednak wyjątkowo dużo studentów i pracowników PWSZ AS wzięło udział w ITB w stolicy Niemiec. Z Wałbrzycha pojechało tam ponad 200 osób, w tym wszyscy studenci II roku turystyki i rekreacji. Na takich targach każdy szanujący się turysta powinien być chociaż raz w życiu. Tam jak w pigułce pokazany ma cały świat i jego turystyczna oferta.
Co nas zaskoczyło w tym roku w Berlinie? Najbardziej to, że chociaż dookoła mówi się o kryzysie, to tego podczas targów turystycznych w Berlinie nie było widać. Oferta była przebogata, a ekspozycje zapierające dech w piersi. Mocno eksponowała swoje propozycje północna Afryka, kraje przez które przez ostatni rok przewaliły się rewolucje polityczne. Teraz za wszelką cenę chcą ponownie ściągnąć turystów, proponując im atrakcyjne pobyty. Bardzo mocna i różnorodna ofertę prezentują kraje Afryki Azji, uznawane nie tak dawno, za kraje rozwijające się czy nawet biedne. Tymczasem traktują turystykę, wykorzystując swoje atrakcyjne klimatycznie położenie, jako ważną dziedzinę gospodarki i chcą za wszelka cenę przyciągnąć turystów. Ci, którzy już po raz wtóry byli w Berlinie, rekordziści mieli zaliczone jest „nasty” pobyt, wiedzieli jak się na takich targach zachować. Od razu ruszali na łowy. Albo na stoiska najbardziej egzotycznych państw, albo też na stoiska najbardziej bogatych firm turystycznych. Tam zawsze jest najwięcej upominków, map, przewodników, długopisów, toreb, maskotek, słodkości. Można trafić nawet na poczęstunki i degustacje. Jak jest się obrotnym gościem, można nie wydać ani euro na wyżywienie podczas całego dnia zwiedzania. Debiutanci szli za przewodnikiem, zaczynając od polskiego stoiska. Gdzie spędza się sporo czasu – bo z roku na rok regionów i biur polskich przybywa – ale w zamian otrzymuje się to co ma się ... na wyciagnięcie ręki w domu. Kiedy zaś zmęczeni debiutanci dochodzi do stoisk państw azjatyckich, południowoamerykańskich czy afrykańskich to one są już „przeorane” przez wytrawnych zwiedzających. Ale to też jest dobra lekcja dla przyszłych organizatorów ruchu turystycznego. W tym roku Wałbrzych, w skromniejszej obsadzie i ekspozycji, był częścią prezentacji Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. A Polska w roku Euro 2012 postawiła na futbol, stąd prezentacje nowych stadionów, bardzo dużo piłkarskich elementów wystawowych, piłki, koszulki, zawodnicy, wydawnictwa o miastach – organizatorach Euro 2012. Nie odbiegaliśmy od innych państw, mając swój rozpoznawalny znak roku 2012. M. Fila
źródło: 30minut
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcejPlanujesz zimowe szaleństwo? Mamy świetną ofertę! Od 1 do 16 lutego 2025 skorzystasz z biletu łączonego, który pozwala na 1 godzinę jazdy na lodowisku i 1 emocjonujący zjazd na całorocznym, grawitacyjnym torze saneczkowym. Cena biletu to tylko 20 zł!
czytaj więcejOd najbliższego wtorku, 21 stycznia wprowadzono nowe zasady wjazdu do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Ruch pojazdów od Placu Ratuszowego, przez ul. M. Konopnickiej i 1 Maja, aż do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego możliwy jest wyłącznie pomiędzy godziną 6.00 a 13.00.
czytaj więcejPonad 3 km nowych tras dla rowerzystów powstanie w Świdnicy dzięki 5 mln 600 tys. zł pozyskanych ze środków unijnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa.
czytaj więcej