A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
W Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym „Góra Dzikowiec” odbyło się zakończenie sezonu zimowego pn. „Śnieżne Jaja, na Dzikowcu” przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie – Gorcach.
Mimo niesprzyjającej pogody konkurencje „z jajem” cieszyły się zainteresowaniem. Program rozpoczął się zjazdem na łopacie, w którym zwyciężył najdalszy zjazd. Następnie rozpoczęło się „wielkie” budowanie ozdób wielkanocnych ze śniegu. Do tej konkurencji stanęło aż sześć drużyn. Na tzw. „patelni” zrobiło się kolorowo od jajek, zajączków i króliczków wielkanocnych. W międzyczasie inni uczestnicy próbowali swych sił w rzucie na palmy wielkanocne. Rozgrywka była zawzięta. Skrupulatnie liczono ilość wrzuconych przez rywali kółek. Dwie drużyny zmagały się pod wiatą z układaniem puzzli.
Następną konkurencją był slalom z jajkiem. Uczestnicy tej zabawy musieli pokonać trasę slalomu tocząc za pomocą kija do unihokeja prawdziwe jajko, tak aby nie stłukło się. Śmiechu było co niemiara. Nie każdemu się to udało. Nie zabrakło również konkurencji biegowej, a mianowicie Biegu Orczyka. Zawodnicy musieli pokonać dystans na wyznaczonym odcinku orczyka, tam i z powrotem po śniegu. Kulminacyjną konkurencją imprezy był „Zjazd na byle czym”. W szranki stanęło pięć zespołów zjeżdżających na dywanie, oponie, ślizgaczu itp. Tu oceniano najszybszy czas, najdalszy zjazd i najoryginalniejszy pojazd. Każdy kto wziął udział w jakiejkolwiek konkurencji otrzymywał czekoladowe jajko a zwycięzcy poszczególnych zmagań otrzymywali nagrody. Można było wygrać m.in. bilety na kolej kanapową ufundowane przez Burmistrza Miasta, talon na obiad w restauracji „Góra Dzikowiec” ufundowany przez właścicieli, koszyk jaj z Fermy kurzej państwa Prusaków, śmiguski itp. nagrody z jajem. Oprócz konkurencji uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z replikami broni czarnoprochowej na stoisku zorganizowanym przez Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie, odbyć warsztaty pierwszej pomocy prowadzone przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na zakończenie imprezy zagrali Raperzy z Wałbrzycha.
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcejPlanujesz zimowe szaleństwo? Mamy świetną ofertę! Od 1 do 16 lutego 2025 skorzystasz z biletu łączonego, który pozwala na 1 godzinę jazdy na lodowisku i 1 emocjonujący zjazd na całorocznym, grawitacyjnym torze saneczkowym. Cena biletu to tylko 20 zł!
czytaj więcejOd najbliższego wtorku, 21 stycznia wprowadzono nowe zasady wjazdu do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Ruch pojazdów od Placu Ratuszowego, przez ul. M. Konopnickiej i 1 Maja, aż do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego możliwy jest wyłącznie pomiędzy godziną 6.00 a 13.00.
czytaj więcejPonad 3 km nowych tras dla rowerzystów powstanie w Świdnicy dzięki 5 mln 600 tys. zł pozyskanych ze środków unijnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa.
czytaj więcej