A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto. 7. Dolnośląski Rajdzie o Kropelce, zaplanowany jest na sobotę 23 września 2017r. Start i meta zawodów w Świdnicy, a do pokonania trasa wiodąca przez 5 malowniczych powiatów.
Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, działacza Automobilklubu Sudeckiego i Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
W ostatniej, rekordowej pod względem ilości uczestników, edycji wystartowało 150 osób. Do udziału w zawodach, w których walczy się o tytuł mistrza eko-jazdy i zwiedza region, zgłosiło się 50 załóg, czyli maksymalna ilość. Najważniejsze wyróżnienie, czyli Grand Prix za ekojazdę powędrowało do Piotra Stencela i Anety Kozioł. Wśród kobiecych załóg triumfowały siostry Stalmach - Aleksandra i Agnieszka. Rodzinną rywalizację wygrali Agnieszka Poroś-Łojewska i Piotr Łojewski. Puchar za najlepszy wynik na próbie sportowej otrzymali Rafał Fiołek i Paulina Fiołek. Ponadto Najlepszym Oldtimerem została Warszawa z 1968 roku, którą startowali Krzysztof Grobelny i Daria Grobelna. A najmłodszym uczestnik rajdu to 5-cio miesięczna Zosia Kansy.
Jesienią organizator Rajdu, spółka FRW Media Group zaprasza do udziału w kolejnej edycji. Już wiadomo, że 7. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki. Nie zabraknie też pokazów wyjątkowych samochodów i atrakcji dla dzieci.
Uczestnicy Rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu. Zasady udziału są bardzo proste. Rano w sobotę, 23 października 2017 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę.
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcejPlanujesz zimowe szaleństwo? Mamy świetną ofertę! Od 1 do 16 lutego 2025 skorzystasz z biletu łączonego, który pozwala na 1 godzinę jazdy na lodowisku i 1 emocjonujący zjazd na całorocznym, grawitacyjnym torze saneczkowym. Cena biletu to tylko 20 zł!
czytaj więcejOd najbliższego wtorku, 21 stycznia wprowadzono nowe zasady wjazdu do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Ruch pojazdów od Placu Ratuszowego, przez ul. M. Konopnickiej i 1 Maja, aż do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego możliwy jest wyłącznie pomiędzy godziną 6.00 a 13.00.
czytaj więcejPonad 3 km nowych tras dla rowerzystów powstanie w Świdnicy dzięki 5 mln 600 tys. zł pozyskanych ze środków unijnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa.
czytaj więcej