A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
Mowa oczywiście o Sudeckiej Setce, której początki sięgają roku 1989, kiedy to Wałbrzyski oddział PTTK po raz pierwszy zorganizował rok wcześniej zapoczątkowany Rajd Turystyczny na 100 km pod nową nazwą - SUDECKA SETKA. Pomysłodawcami byli Henryk Chojnacki, Jan Fajfer, Stanisław Junak i Janusz Prociński. Dwaj ostatni panowie rok później dotarli na metę jako pierwsi. Trasa Sudeckiej 100 nie jest łatwa, przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, masyw i szczyt Chełmca.
Bieg organizowany jest latem, organizatorzy starają się tak wycelować, aby start przypadał na przesilenie letnie. Zawsze jest to piątek, godzina 22.00. Miejsce jest stałe od roku 1995, kiedy w organizację zawodów włączyły się, oprócz PTTK, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach oraz Ognisko TKKF Nestor działające w Boguszowie-Gorcach. Po raz pierwszy start odbył się wtedy z boguszowskiego Rynku, tak jest do dziś.
Trasa Sudeckiej 100 przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, masyw i szczyt Chełmca. Następnie trasa prowadzi na metę dystansu 42 km usytuowaną na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach. Stamtąd trasa wiedzie dalej podnóżem masywu Chełmca w kierunku masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej. Prowadzi kolejno przez szczyty: Dzikowiec, Lesistą Wielką, Wysoką do Skrótu 72 km usytuowanego we wsi Grzędy Górne, gdzie Zawodnicy mają możliwość wcześniejszego zakończenia biegu, jeśli uznają, że trasa jest dla nich zbyt wymagająca lub nie zmieszczą się w limicie czasu. Dystans 100 km biegnie dalej przez zalew w Grzędach i okolice Dzikowca Małego do mety na stadionie przy ul. Kusocińskiego.
Dla tych co już układają sobie plan treningów i startów na 2023 rok informujemy, że najstarszy nocny ultramaraton w Polsce 34. Sudecka 100 wystartuje w piątek 23 czerwca 2023 r. tradycyjnie o godz. 22.00 z najwyżej położonego rynku w Polsce w Boguszowie-Gorcach.
Zapisy ruszają w noc sylwestrową 1 stycznia 2023 r.
Więcej informacji już wkrótce na wydarzeniu na FB – 34. Sudecka 100 oraz na www.sudecka100.pl
Źródło: sudecka100.pl
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcejPlanujesz zimowe szaleństwo? Mamy świetną ofertę! Od 1 do 16 lutego 2025 skorzystasz z biletu łączonego, który pozwala na 1 godzinę jazdy na lodowisku i 1 emocjonujący zjazd na całorocznym, grawitacyjnym torze saneczkowym. Cena biletu to tylko 20 zł!
czytaj więcejOd najbliższego wtorku, 21 stycznia wprowadzono nowe zasady wjazdu do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Ruch pojazdów od Placu Ratuszowego, przez ul. M. Konopnickiej i 1 Maja, aż do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego możliwy jest wyłącznie pomiędzy godziną 6.00 a 13.00.
czytaj więcejPonad 3 km nowych tras dla rowerzystów powstanie w Świdnicy dzięki 5 mln 600 tys. zł pozyskanych ze środków unijnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa.
czytaj więcej