sowie

Turystyka, atrakcje turystyczne w Wałbrzychu i okolicach - Głuszyca, Jedlina-Zdrój

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 11:32

Ostatni komentarz: Śriedniowiecze w Wałbrzychu trwało co najmniej do 1870r.??? BRAWO
dodany: 2009.06.18 07:08:56
przez: asior
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-09 18:29

Ostatni komentarz: nie podoba mi sie to durnoty
dodany: 2009.05.21 15:17:04
przez: dfsd
czytaj więcej
Data newsa: 2009-04-09 08:51

Ostatni komentarz: Ciekawy artykuł
Dzięki i pozdrawiam
Przemysław Frąc
dodany: 2009.05.15 14:59:12
przez: Przemysław Frąc
czytaj więcej
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-09 18:32

Ostatni komentarz:

A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.


dodany: 2009.05.04 17:11:34
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Pescara - idealny kurort wakacyjny nad Adriatykiem
2022-09-08 12:31

Pescara jest stolicą Abruzji, czyli chyba najbardziej niedocenianego regionu we Włoszech. Miasto leży w środkowej części Italii, ale przez wszystkich traktowane jest jak południe – nie brakuje tu więc południowego luzu, ale występuje również północna dokładność i bardziej wyważona mentalność. Pescara jest idealnym kurortem na wakacje, ale też bramą do odkrywania szlaków górskich, średniowiecznych miasteczek i cudownych, dzikich plaż. Zapraszamy do Poradnika Podróżnika o Pescarze!


Zasady wjazdu

 

 

Włochy należą zarówno do Unii Europejskiej, jak również do strefy Schengen. Oznacza to, że aby móc przekroczyć granicę tego kraju wystarczy mieć przy sobie ważny dowód osobisty.

 

 

Obecnie wszystkie restrykcje wjazdowe zostały zlikwidowane przez rząd Włoch. W związku z tym nie trzeba już okazywać negatywnego wyniku testu czy dokumentu potwierdzającego odbycie szczepienia przeciwko COVID-19.

 

 

Jeśli chodzi o obostrzenia dotyczące życia społecznego, w mocy nadal pozostaje nakaz zasłaniania ust i nosa w szpitalach i innych placówkach medycznych, a także w transporcie zbiorowym – wyjątek stanowi transport lotniczy.

 

 

Podróż do Pescary

 

 

Do Pescary możemy dolecieć z dwóch największych polskich miast – Warszawy i Krakowa. Co jednak warto sprecyzować, chodzi o lotnisko Warszawa-Modlin, nie Chopina. Loty są realizowane jedynie przez irlandzkiego przewoźnika Ryanair.

 

 

Sam lot nie powinien trwać dłużej niż dwie godziny. Bilety na loty możecie kupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

 

Warto odwiedzić też skyscanner.com – bilety często są tam tańsze niż na oficjalnej stronie przewoźnika.

 

 

Z lotniska w Pescarze do centrum miasta można dostać się na dwa sposoby. Pierwszym jest taksówka, której koszt za jeden kurs do centrum Pescary nie powinien wynieść więcej niż 20 euro.
Drugim i bardziej opłacalnym sposobem jest komunikacja miejska. Do centralnej stacji autobusowej w Pescarze dojeżdżają dwa autobusy: nr.38 w dzień i 8 w godzinach wieczornych i nocnych. Bilet w jedną stronę kosztuje 1 euro, można go kupić albo w automacie biletowym w terminalu lotniska lub u kierowcy. Ważne! Kupując u kierowcy trzeba mieć odliczoną kwotę w bilonie.

 

 

Nocleg

 

 

W Pescarze znajdziemy szeroki wybór noclegów, od pokojów w hotelach, hostelach, przez hotele butikowe i prywatne apartamenty. Wybraliśmy dla was parę propozycji, może któraś z nich przypadnie wam do gustu:

Fly by Suites Pescara
Appartamento in centro
Appartamento La Bonifica
Villetta del parco
B&B Pescara Centro Luxury Suite

 

 

Transport w Pescarze

 

 

Pescara nie jest zbyt dużym miastem, więc do większości atrakcji i zabytków komfortowo można dojść pieszo. Odległości nie powinny przerażać nawet tych, którzy zbytnio ruszać się nie lubią.

 

 

Jeśli ktoś jednak woli autobusy, to całe miasto jest bardzo dobrze skomunikowane siecią autobusów miejskich. Bilet na autobus kosztuje 1,10 euro i jest ważny przez 90 minut.

 

 

Płatność i ceny w Pescarze

 

 

Najlepszą opcją płatności jest karta Revolut, dzięki której możecie po najkorzystniejszym kursie wymienić złotówkę na inną walutę, w tym na obowiązujące we Włoszech euro. Tamtejszym bankiem, który umożliwia bezprowizyjne wypłacanie gotówki z Revolut jest Unicredit i Raiffaisen.

 

 

Ceny we Włoszech, jak w większości krajów są zależne m.in. od miejsca. Za ten sam posiłek w restauracji zlokalizowanej przy morzu można zapłacić dwa razy więcej niż w knajpie znajdującej kilkadziesiąt metrów dalej.

 

 

Przykładowe ceny:

pizza – od 5 do 10 euro
makarony – 9-14 euro
woda 2 l – 0,5-1 euro
piwo 500 ml – od 1 w sklepie do 4 euro w restauracji
chleb – od 1,50 do 2 euro
opakowanie szynki lub sera – od 2 do 4 euro
kawa cappuccino – od 0,90 do 1,5 euro
pocztówka – 0,5 euro
magnes – 1-2 euro

 

 

Polecane restauracje

 

Pizzeria Ue Ue da Enzo
Lamajè Hostaria
Murena
Lido Oriente
Donna Tina

 

 

Co robić i zwiedzać w Pescarze?

 

 

Ponte del Mare – czyli po polsku po prostu Most Morza! Nowoczesna konstrukcja mostu robi ogromne wrażenie, gdyż jest naprawdę sporych rozmiarów. Most ma kształt żagla i jest symbolem miasta. Jest dostępny dla pieszych i rowerzystów. Łączy dwie strony Pescary przecięte rzeką o nazwie „Pescara”. Z mostu mamy świetną panoramę na miasto i cudowne, piaszczyste plaże.
Dom Gabriele D’Annunzio’s – jest to dom słynnego Gabriele D’Annunzio, poety, dramaturga i polityka. Bilety wstępu kosztują 2 euro. Ciekawostka, studenci kierunków humanistycznych wchodzą za darmo!
Museo delle Genti d’Abruzzo – to muzeum etnograficzne Abruzji z wieloma ciekawymi eksponatami.

 

 

Nature Reserve Pineta Dannunziana – specjalny rezerwat, w którym można podziwiać faunę i florę z okolic Pescary i całego regionu Abruzji, a także znaleźć schronienie w upalne dni.
Piazza della Rinascita (Piazza Salotto) – jest to główny plac Pescary, na którym kwitnie życie miejskie wieczorami i nocami. Spotykają się tu lokalsi i siedzą na samym placu, w knajpach i barach.

 

 

PLAŻE W PESCARZE

 

 

Największym plusem Pescary jest szeroka, piękna i piaszczysta plaża miejska. Jest to typowa plaża miejska, bez specjalnych dodatków, ale zadbana i dobrze zagospodarowana. Obok plaży znajdziemy dobrze wyposażone bary z niedrogimi drinkami i napojami bezalkoholowymi. Słońce i dobra temperatura trzymają długo, nawet do połowy października. Nie macie co się obawiać płatnych plaż, bo jest dużo stref bezpłatnych i są one dobrze oznaczone i wydzielone.

 

 

Poradnik został stworzony przez Bartosza Jaglarza w czerwcu 2022 roku. Podobało się? Sprawdźcie inne Poradniki Podróżnika!

 

Źródło: podrozezhubertem.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: