A władze województwa zrobiły z władz Głuszycy a przede wszystkim z mieszkańców .... Jak obiecali największe muldy pościnać na drodze wojewódzkiej (tj Sienkiewicza)tak tez zrobiły- no nie do końca. Tyle, że teraz oprócz muld jest jeszcze tarka. A my dalej słuchamy jeszcze większy hałas samochodów.
W dniach 17-18 sierpnia (sobota-niedziela) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - Rodzinny Weekend Rycerski na Zamku Książ. W tych dniach zamek i jego okolica przeniesie się w czasie, a najznamienitsi rycerze z całego kraju zaprezentują swoje niezwykłe umiejętności, zapraszając do wspólnej zabawy. Podczas Rodzinnego Weekendu Rycerskiego czeka mnóstwo atrakcji.
Pokazy walk rycerskich i konnych - rycerze w pełnym uzbrojeniu stoczą widowiskowe pojedynki, pokazując dawne techniki walki.
Obozowisko historyczne - autentyczne repliki średniowiecznych mebli i wyposażenia obozowego pozwolą zanurzyć się w codzienne życie dawnych czasów.
Turniej łuczników - emocjonująca rywalizacja w strzelaniu z łuku, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił.
Gry i zabawy dla najmłodszych - specjalnie przygotowane atrakcje dla dzieci, które pozwolą im wczuć się w rolę małych rycerzy i dam dworu.
Opowieści o średniowiecznym uzbrojeniu - prezentacja rycerskiego ekwipunku, gdzie będzie można dotknąć i przymierzyć elementy zbroi.
Pokaz mody średniowiecznej - fascynująca prezentacja strojów i ozdób z różnych epok, ukazująca dawne zwyczaje i elegancję.
Kramy kupieckie - spotkania z rzemieślnikami, którzy pokażą, jak wyglądała praca mincerza (wybijanie monet), kaletnika (wyroby skórzane) oraz szczytnika (wyrób tarcz).
Rodzinny Weekend Rycerski to niepowtarzalna okazja, aby z bliska poznać historię i wziąć udział w niezwykłej przygodzie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Rozpoczynamy o godzinie 10:00 w wiosce rycerskiej na terenie parku przyzamkowego (przy alejce prowadzącej do zamku). Więcej szczegółów znajdziecie w naszym programie. Serdecznie zapraszamy! Przenieśmy się razem w czasie i odkryjmy magię średniowiecza na Zamku Książ!
PROGRAM:
17.08.2024 (Sobota)
godz. 10:00: Otwarcie Wioski i Obozów
godz. 10:30: Przemarsz na dziedziniec Zamku
godz. 11:00: Powitanie bractw oraz 3 pojedynki zbrojne z 3 epok
godz. 12:00: Turniej z XIV-XV w.
godz. 12:00: Turnieju łuczniczy
godz. 13:30: Pokaz mody
godz. 14:00: Turniej z XII -XIII w.
godz. 15:30: Pokaz mody
godz. 16:00: Turniej Wczesnośredniowieczny
godz. 17:00: Pokaz konny
godz. 18:00: Bitwa
godz. 19:00: Koncert zespołu Jar
18.08.2024 (Niedziela)
godz. 10:00: Otwarcie Wioski i Obozów
godz. 11:00: Finał: Turniej z XIV-XV
godz. 11:00: Finał: Turniej łuczniczy
godz. 11:45: Finał: Turniej z XII -XIII
godz. 12:30: Finał: Turniej Wczesnośredniowieczny
godz. 13:30: Pokaz konny
godz. 14:00: Bitwa
godz. 15:00: Przemarsz na dziedziniec Książ
godz. 15:30: Uroczyste rozdanie nagród
godz. 16:00: Koncert zespołu Jar
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z Mariuszem Migdą - Prezesem MIG-BUD spółką z o. o. z siedzibą w Kościelnej Górze na przebudowę ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku między ulicą Zamkową a ulicą Słoneczną w Czarnym Borze.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcejPlanujesz zimowe szaleństwo? Mamy świetną ofertę! Od 1 do 16 lutego 2025 skorzystasz z biletu łączonego, który pozwala na 1 godzinę jazdy na lodowisku i 1 emocjonujący zjazd na całorocznym, grawitacyjnym torze saneczkowym. Cena biletu to tylko 20 zł!
czytaj więcejOd najbliższego wtorku, 21 stycznia wprowadzono nowe zasady wjazdu do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Ruch pojazdów od Placu Ratuszowego, przez ul. M. Konopnickiej i 1 Maja, aż do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego możliwy jest wyłącznie pomiędzy godziną 6.00 a 13.00.
czytaj więcejPonad 3 km nowych tras dla rowerzystów powstanie w Świdnicy dzięki 5 mln 600 tys. zł pozyskanych ze środków unijnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa.
czytaj więcej